Gazeteler

 • Yıl 4 - Sayı 191 - Sayfa 1

  Yıl 4 - Sayı 191 - Sayfa 1

 • Yıl 4 - Sayı 191 - Sayfa 2

  Yıl 4 - Sayı 191 - Sayfa 2

 • Yıl 4 - Sayı 191 - Sayfa 3

  Yıl 4 - Sayı 191 - Sayfa 3

 • Yıl 4 - Sayı 191 - Sayfa 4

  Yıl 4 - Sayı 191 - Sayfa 4

 • Yıl 4 - Sayı 191 - Sayfa 5

  Yıl 4 - Sayı 191 - Sayfa 5

 • Yıl 4 - Sayı 191 - Sayfa 6

  Yıl 4 - Sayı 191 - Sayfa 6

 • Yıl 4 - Sayı 191 - Sayfa 7

  Yıl 4 - Sayı 191 - Sayfa 7

 • Yıl 4 - Sayı 191 - Sayfa 8

  Yıl 4 - Sayı 191 - Sayfa 8

Ramazan Ayı Ülkemize ve Alem-i İslama Hayırlar Getirsin

 • 0 Yorum
 • 26.04.2020
 • 261 Okunma
 • Yalçın TAŞLIALAN

Ramazan Ayı Ülkemize ve Alem-i İslama Hayırlar Getirsin

Ramazan Ayı Ülkemize ve Alem-i İslama Hayırlar Getirsin

Gülnar İlçe Müftüsü Yusuf KAYA on bir ayın sultanı Ramazan ayına kavuşmamız sebebiyle Ramazan ayı ve yapılacak faaliyetler hakkında açıklamalarda bulundu. Bütün halkımızın Ramazan Ay'ını tebrik eden Yusuf KAYA, Ramazan ayının ülkemize ve Alem-i İslam’a hayırlar getirmesini diledi.

İlçe Müftüsü Yusuf KAYA Ramazan ayı ile ilgili yayınladığı mesajında şunları söyledi:“Rahmet, bereket ve mağfiret iklimi olan Ramazan ayına ulaşmanın huzur ve mutluluğunu yaşamaktayız. 23 Nisan 2020 perşembeyi Cumaya bağlayan gece ilk sahurumuza kalkarak 24 Nisan Cuma günü tutacağımız ilk oruçla bu mübarek aya girmiş olacağız inşallah.

Ramazan ayı, oruç ayıdır. Kur’an ayıdır. Allah’ı yüceltme ayıdır. Şükür ayıdır. Doğruyu bulma ayıdır. Tövbe ayıdır. Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesini içinde saklayan mübarek bir aydır. İnsan bu ayın her gününü ve her anını, yenilenme hissiyle yaşayarak kendini de maddi ve manevi yönden geliştirmeli, günahlarla dolu yaşanan hayata elveda diyerek yeniden bir dirilişle gönül kapılarını açmalıdır.

Malumunuz bütün dünyayı etkisi altına alan koronavirüs nedeniyle bu yıl teravih namazlarımızı evlerimizde kılacağız. Beş vakit minarelerden ezanlarımız okunmaya devam edecek.Ramazan ayı boyunca yapacağımız faaliyetlerimizi hergün Gülnar İlçe Müftülüğümüze ait facebook sayfamızdan paylaşacağız. Facebook üzerinden her gün görevlilerimizce  mukabeleler okunacaktır. Yine Müftülüğümüz facebook sayfasından  hergün bir görevlimiz tarafından değişik konularda bir ayet bir hadis paylaşılacaktır. Aynı zamanda  İlçemiz vaizi Fettah ODABAŞI tarafından fetvalar paylaşılacaktır. Yerel basınımız aracılığı İle de haftalık oruçla, namazla, zekatla Ramazan ayı ile ilgili ve her türlü dini konularda halkımızı bilinçlendireceğiz. Ramazan ayı boyunca hayırsever kardeşlerimiz tarafından hazırlanan gıda paketlerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya devam edeceğiz.

Bu mübarek ayın bütün müminlere, gönül coğrafyamıza, bütün İslam Alemine ve bütün beşeriyete hayırlar getirmesini, birlik ve beraberliğimizin pekişmesine, aziz milletimizin ve cennet vatanımızın huzur ve selametine vesile olmasını ve bütün insanlığı etkisi altına alan salgın hastalığın son bulmasını Cenab-ı Hak'tan diler, bütün hemşehrilerimin Ramazan'larını tebrik ederim."dedi.

0 Yorum

  Şu anda Hiç yorum bulunmamaktadır.

Yorum Yazın