Gazeteler

 • Yıl 6 - Sayı 295 - Sayfa 1

  Yıl 6 - Sayı 295 - Sayfa 1

 • Yıl 6 - Sayı 295 - Sayfa 2

  Yıl 6 - Sayı 295 - Sayfa 2

 • Yıl 6 - Sayı 295 - Sayfa 3

  Yıl 6 - Sayı 295 - Sayfa 3

 • Yıl 6 - Sayı 295 - Sayfa 4

  Yıl 6 - Sayı 295 - Sayfa 4

 • Yıl 6 - Sayı 295 - Sayfa 5

  Yıl 6 - Sayı 295 - Sayfa 5

 • Yıl 6 - Sayı 295 - Sayfa 6

  Yıl 6 - Sayı 295 - Sayfa 6

 • Yıl 6 - Sayı 295 - Sayfa 7

  Yıl 6 - Sayı 295 - Sayfa 7

 • Yıl 6 - Sayı 295 - Sayfa 8

  Yıl 6 - Sayı 295 - Sayfa 8

kilikya maraton

TÜRK BAYRAĞIMIZI AVRUPA DÜNYA ŞAMPİYONALARINDA DALGALANDIRMAK İSTİYORUM

 • 0 Yorum
 • 22.05.2022
 • 70 Okunma
 • Umut

TÜRK BAYRAĞIMIZI AVRUPA DÜNYA ŞAMPİYONALARINDA DALGALANDIRMAK İSTİYORUM

Muay Thai ve Kick Boks branşlarında Dünya şampiyonumuz milli sporcumuz Gülnarlı Onur Şeker’in hedefi; dünyada sevilen, saygı duyulan örnek alınan bir sporcu olmak.

HABER / UMUT ÇOR

Muay Thai ve Kick Boks branşlarında Dünya şampiyonumuz olan Onur Şeker, her yıl Türk Bayrağını Avrupa Dünya Şampiyonalarında dalgalandırmak istiyor. 1997 doğumlu Mersin Üniversitesi besyo antrenörlük bölümünde 3. Sınıf öğrencisi olan Şeker 11 yıldır Muay Thai ve Kick Boks branşlarında ülkemizi temsil ediyor.

Milli sporcumuzun her iki branşta Kick boks dünya kupasında 2018 de şampiyonluğu, 2018 Muay Thai Avrupa şampiyonasında şampiyonluğu,  2021 Muay Thai dünya şampiyonasında 3.lüğü,  2022 Avrupa şampiyonasında 3.lüğü, bunun haricinde tv8,5 canlı yayında Prof. maçlarda galibiyetleri,  4 lü turnuva tv8,5 kemer şampiyonluğu,  6 defa Türkiye şampiyonluğu bulunmakta. Bir yandan üniversitesini okurken bir yandan da dövüş sanatları dersi veren Şeker; büyük başarılara imza atmaya kararlı.

“GÜZEL BAŞARILAR ELDE ETTİM”

2011 yılında boks ile başlayan ve  2 sene boks branşında yarıştık sonra kendisine göre olmadığına karar veren Şeker; “Muay Thai ve Kick Boks branşına yönelerek yoluma devam ettim ve güzel başarılar elde ettim. Avrupa Dünya Şampiyonalarında Türk Bayrağımızı dalgalandırdım” dedi.

“SPONSOR VE DESTEK BULMAK GERÇEKTEN ÇOK ZOR”

Bir buçuk yıl kadar Ulu Resort’un kendisine destek olduğunu ve maçlarında maddi ve manevi hep yanında olduklarını söyleyen Şeker; “Sponsor bulmak ve destek bulmak gerçekten çok zor şuanda bir yerden destek almıyorum kendim kazanmaya çalışıp kendim yarışıyorum bana bütün maçlarımda destek olacak maddi manevi anlamda bir sponsor arıyorum. Yaptığım branşın ata yerine Tayland’da gidip eğitim almak istiyorum kendimi geliştirmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

“BEN OLDUM TAMAM KAFASINDA BİRİ DEĞİLİM”

Şeker; “Her yarışmacı gibi beğendiğim örnek aldığım sporcular oldu, halada oluyor çünkü her gün daha çok şey öğrenmeye çalışıyorum. Ben oldum tamam kafasında biri değilim. 40 yaşıma da gelsem aynı şekilde olacak. Her gün öğrenmeye devam ediyorum kendimi her yönden geliştirmek istiyorum. Örnek aldığım idolümle 6-7 ay önce dünya şampiyonasında Yarı final maçında dövüştük kıran kırana kafa kafaya giden bir maçtı o kazandı. Küçüklüğümden beri izlediğim örnek aldığım insanla dövüşmek gerçekten çok gurur verici bir onur. Hayallerimden biriydi ve gerçekleşti. Çok büyük hayallerim var. İnşallah hepsini sıra sıra gerçekleştireceğim”.

“TÜRK BAYRAĞIMIZI HER SENE AVRUPA DÜNYA ŞAMPİYONALARINDA DALGALANDIRMAK İSTİYORUM”

Hedefinin dünyada sevilen saygı duyulan, örnek alınan çok büyük bir sporcu olmak olduğunu belirten Şeker; “Türkiye’de değil de, yurtdışında da tanınmak kendimi geliştirmek istiyorum ve benden daha iyi daha yetenekli sporcular yetiştirmek istiyorum güzel bir spor salonu açıp yarışmayı bıraktığım zamanda yarışmacılar yetiştirmek istiyorum. Türk bayrağımızı her sene Avrupa Dünya Şampiyonalarında dalgalandırmak istiyorum” dedi.

“İNSAN GERÇEKTEN İSTERSE, HER ŞEYİ BAŞARABİLİR”

Haftada 9 antreman yaptığını, haftada 3-4 gün üniversiteye gidip okuluna devam eden Şeker geriye kalan zamanlarında savunma sanatı ve dövüş sanatları öğreterek özel ders veriyor. Başarılarının maddi anlamda tatmin etmediğini de söyleyen Şeker; “Çünkü Türkiye’de sponsor bulmak spora destek gerçekten yok denilecek kadar az. Bir sporcuya destek vermezseniz eğitim hakkı sağlamazsanız başarılar zor geliyor. Bir kimseden hiç bir beklenti olmadan devam ettim. Bir hayli zor zamanlarım oldu,  ama gerçekten isteyip devam ettikten sonra her şeyi başarabilir insan.

Toplumda sporculara belli bir kesimin saygısı var. Tabiide olmayan da epey fazla. Sporun daha çok gençlere, çocuklara aşılanması lazım. Benim görüşüm kötü alışkanlıklardan kötü ortamlardan uzak durulması. Bu nedenden de çevremdeki çoğu insanı spora yönlendiriyorum sağlıklı bir yaşam için” diye konuştu.

“İYİ DİNLENİP İYİ ÇALIŞMAMIZ GEREKİYOR”

Şeker; “Genelde biz sporcuların sorunu,  sürantile olmamız.  Mental olarak çöküşten kurtulmamız yani aşırı derecede antrenman yüklenmesi sürekli müsabakalara çıkmamamız gerekiyor. Vücudu ve beynimizi bir noktaya kadar çok yıpratıyor.  O süre zarfında kendimizi dinlendirip başka aktiviteler sosyal bir hayat yaşamamız gerekiyor. Sürekli antrenman sürekli müsabakayı kaldırmıyor iyi dinlenip iyi çalışmamız gerekiyor.”

“MEMLEKETİMDEN DE ÇOK BAŞARILI SPORCULAR ÇIKACAĞINDAN EMİNİM”

Gülnar’a bir spor salonu açılarak gençlerin spora teşvik edilmesi ve hem sağlıklı bir yaşam için hem de kötü alışkanlıklara gençlerin yönelmemesi için bunun şart olduğunu belirten Şeker; “ Bir Gülnar’lı olarak gurur duyuyorum. Oradaki gençlerimize maddi manevi destek olunmasını istiyorum. Gençler spora teşvik edilirse onlarında çalışabileceği bir spor salonu açılırsa memleketimden çok başarılı sporcuların çıkacağından eminim” ifadelerini kullandı.

Milli sporcumuz Onur Şeker son olarak; “Başarının altın kuralı bence sadece çok çalışmak değil, akıllı ve çok çalışmaktır. İşte o zaman başarı kaçınılmazıdır.  İsteyip te başaramayacağımız hiçbir şey yok. İmkansız gibi görünen şeyler sadece bizim irademize bakar” dedi.

0 Yorum

  Şu anda Hiç yorum bulunmamaktadır.

Yorum Yazın