Gazeteler

 • Yıl 6 - Sayı 303 - Sayfa 1

  Yıl 6 - Sayı 303 - Sayfa 1

 • Yıl 6 - Sayı 303 - Sayfa 2

  Yıl 6 - Sayı 303 - Sayfa 2

 • Yıl 6 - Sayı 303 - Sayfa 3

  Yıl 6 - Sayı 303 - Sayfa 3

 • Yıl 6 - Sayı 303 - Sayfa 4

  Yıl 6 - Sayı 303 - Sayfa 4

 • Yıl 6 - Sayı 303 - Sayfa 5

  Yıl 6 - Sayı 303 - Sayfa 5

 • Yıl 6 - Sayı 303 - Sayfa 6

  Yıl 6 - Sayı 303 - Sayfa 6

 • Yıl 6 - Sayı 303 - Sayfa 7

  Yıl 6 - Sayı 303 - Sayfa 7

 • Yıl 6 - Sayı 303 - Sayfa 8

  Yıl 6 - Sayı 303 - Sayfa 8

İYİ PARTİ GÜLNAR İLÇE KONGRESİ YAPILDI

 • 0 Yorum
 • 21.11.2022
 • 33 Okunma
 • Umut

İYİ PARTİ GÜLNAR İLÇE KONGRESİ YAPILDI

İYİ Parti İlçe Kongreleri kapsamında Gülnar İlçe Kongresi gerçekleştirildi. Kongrede Mehmet Ali Şahin başkan seçildi.

HABER / GÜLSEN KAYA

İYİ Parti 3’üncü Olağan Kongresi Gülnar Belediye Düğün Salonunda gerçekleştirildi. Mevcut başkan Ömer Tan ve Mehmet Ali Şahin olmak üzere iki adayın katıldığı, 400 delegenin oy kullandığı kongrede 168 oy alarak Mehmet Ali Şahin başkan seçildi.

Kongreye; İYİ Parti Adana Milletvekili Dr. Mehmet Metanet Çulhanoğlu, ilçe yönetim kurulu üyeleri ile partililer katıldı. İYİ Parti Genel Merkezin görevlendirmesiyle İstanbul’da bulunan ve kongreye katılamayan İYİ Parti Mersin Milletvekili Behiç Çelik ise yazılı bir mesajla, kongrenin Ülkeye, Mersin’e ve Gülnar’a başarılar getirmesini temenni etti.

Kongrede açılış konuşmasını gerçekleştiren İYİ Parti Adana Milletvekili Dr. Mehmet Metanet Çulhanoğlu, Genel Merkez tarafından alınan karar ile kongre süreçlerini başlattıklarını belirterek, yapılan kongrenin hayırlı olmasını diledi.

Kongre sırasında bir konuşma yapan mevcut ilçe başkanı Ömer Tan, şu ifadeleri kullandı: “Aralık 2017 yılında sayın genel başkanım Meral Akşener ve yol arkadaşlarının milletin umudu olarak kurduğu partimizin Gülnar kurucu üyesi olarak ilk iki yıl partimizde çeşitli görevlerde bulundum. İki yılda üç ilçe başkanı değiştirdikten sonra Kasım 2019 tarihinde ilçemizin dördüncü ilçe başkanı olarak atama ile İlçe başkanlığı görevini üstlendim. Şubat 2020 tarihinde 2’inci olağan kongremizi yaparak bu kutlu görevi sizler bu görevi bana verdiniz. Yönetim kurulu üyelerim, kadın kolları ve gençlik kolları başkanlarım, mahalle başkanlarımla birlikte partimizin ilke ve amaçlarını özveriyle anlatmaya çalıştık. Üç yıllık görevim süresince siz değerli üyelerimizin evinde, bahçesinde, çoban çadırında misafiriniz oldum çayınızı içtim. İYİ Partiye destek olmanız için üye olmanızı istedim. Sizlerde desteklerinizi esirgemediniz. Bu gün itibariyle 500’ yakın üyemiz bulunmaktadır.”

“GÜLNAR’IMIZDA BÜYÜK BİR DEĞİŞİM, GELİŞİM VE HİZMET AKIŞINI SAĞLAMAK İÇİN HEP BİRLİKTE YEREL SEÇİMLERE HAZIRLANMAK ÜZERE ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRÜCEĞİZ”

“İyi Parti ailesi olarak bizlerin başlıca 2 görevi var.1.görevimiz; İYİ Parti’yi Gülnar’da, Mersin’de, Türkiye’de 1.parti yapmak. Millet İttifakı adayını Cumhurbaşkanı seçmek, Genel Başkanımız Meral Akşener’i Başbakan yapmak. 2.görevimiz ise; yıllar önce 50 bin nüfusa sahipken bugün tabelasında 25 bin yazan Gülnar’da Tedaş, Tapu Kadastro ve Cezaevi gibi kurumların kapanmasına neden olan bir türlü İlçe bağlantı yollarını tamamlanamayan, Meslek Yüksek Okulumuzda bin öğrenci kapasiteli eğitim binası olmasına rağmen 250 öğrenciyi barındıran, öğretmen ataması yapamayan, tarımda üreticilerimizin ürünlerini pazarlamakta yardımcı olamayan, Büyükeceli Mahallemizde NGS İnşaatında, su gibi akıp giden sermayeden Gülnar’ı faydalandıramayan, bu güne kadarki kötü yönetim anlayışından kurtulmak için, hizmete susamış Gülnar’ımızda büyük bir değişim, gelişim ve hizmet akışını sağlamak için hep birlikte yerel seçimlere hazırlanmak üzere çalışmalarımızı sürdürmektir.”

“KAYBEDEN OLMAYACAK KAZANAN İSE PARTİMİZ OLACAKTIR”

Mehmet Ali Şahin ise; “Saygıdeğer dava arkadaşlarım, kıymetli hemşerilerim. Hepimizin bildiği üzere Ülkemiz çok zor günler yaşamaktadır. Ancak Türk Milleti bu zor günlerin üstesinden gelecek kadar büyük bir millettir. Geçmişte en karanlık günlerde Mustafa Kemal Atatürk gibi bir dehayı bağrından çıkartmıştır. Bu günlerde de Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’i Anadolu’nun insanları bağrına basarak bir umut ışığı olarak görmektedir. Bizlerde cesurlar hareketi mensubu olarak Genel Başkanımıza yol arkadaşlığı yaparak birlik ve beraberlik içerisinde gece gündüz demeden çalışarak İYİ Parti’yi Gülnar’da birinci parti yapmak için partimizin ilçe yönetim kuruluna talibiz. Kongremizin centilmenlik, birlik ve beraberlik içinde yapılmasını temenni ederim. Kaybeden olmayacak kazanan ise partimiz olacaktır” dedi.

Konuşmaların ardından seçime geçildi ve 400 delegenin 333’nün oy kullandığı, 328 geçerli 5 oyun geçersiz sayıldığı kongrede 168 oyla Mehmet Ali Şahin yeni İlçe başkanı oldu. Eski Başkan Ömer Tan ise 160 oy aldı.

Mehmet Ali Şahin’in başkan seçildiği kongrede yönetim listesi şu şekilde:

 1- DURMUŞ ALİ ÇELİK

 2- MUSTAFA TALİP KARA                                                         

 3- MEHMET ARSLAN ÇELEBİ                                                   

 4- CELAL DIKI                                                 

 5- SEMA KILINÇ                                                            

 6- FİKRET ŞİMŞEK                                                         

 7- METİN YÜZBAŞIOĞLU                                                          

 8- MUSTAFA AKIŞ                                                                      

 9- HAFİZE ÖZAYDIN                                                     

10- NASUH ARICI                                                                       

11- HÜSEYİN YILDIZ                                                     

12- İBRAHİM GÖKÜŞ                                                   

13- BAHADIR KILINÇ                                                    

14- HÜSEYİN OLUĞ                                                      

15- ASUMAN AKKUŞ                                                  

16- ABDULGANİ GÖK                                                  

17- AHMET UYSAL                                                        

18- H. HÜSEYİN TELEFON                                                          

19- EYYÜP ŞAHİN                                                          

20- HATİCE EMSAL                                                       

21- NEFİSE OCAK                                                          

22- AYŞE MENEKŞE ERER  

0 Yorum

  Şu anda Hiç yorum bulunmamaktadır.

Yorum Yazın