Gazeteler

 • Yıl 4 - Sayı 195 - Sayfa 1

  Yıl 4 - Sayı 195 - Sayfa 1

 • Yıl 4 - Sayı 195 - Sayfa 2

  Yıl 4 - Sayı 195 - Sayfa 2

 • Yıl 4 - Sayı 195 - Sayfa 3

  Yıl 4 - Sayı 195 - Sayfa 3

 • Yıl 4 - Sayı 195 - Sayfa 4

  Yıl 4 - Sayı 195 - Sayfa 4

 • Yıl 4 - Sayı 195 - Sayfa 5

  Yıl 4 - Sayı 195 - Sayfa 5

 • Yıl 4 - Sayı 195 - Sayfa 6

  Yıl 4 - Sayı 195 - Sayfa 6

 • Yıl 4 - Sayı 195 - Sayfa 7

  Yıl 4 - Sayı 195 - Sayfa 7

 • Yıl 4 - Sayı 195 - Sayfa 8

  Yıl 4 - Sayı 195 - Sayfa 8

Herkesin Adayı Mustafa Baysan

 • 0 Yorum
 • 18.09.2018
 • 1178 Okunma
 • Yalçın TAŞLIALAN

Herkesin Adayı Mustafa Baysan

Herkesin Adayı Mustafa Baysan

Türkiye 31 Mart’ta yerel seçimlere gitmeye hazırlanıyor. Siyasi Partilerden belediye başkan adayı olmak isteyen isimler şimdiden siyasi havayı değiştirmeye başladılar. Cumhuriyet Halk Partisi’nden Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı olmak isteyen birçok isim aday adaylığını açıkladı.
10 ismin aday adaylığını açıkladığı CHP’de Mersin ikinci bölge diye adlandırılan, Erdemli, Silifke, Gülnar, Aydıncık, Mut, Anamur, Bozyazı, ilçelerini temsil edebilecek bir aday henüz çıkmadı. Mersin ilçelerinden gelen bilgilere göre CHP’nin bu yerel seçimde Büyükşehir adayının ikinci bölgeden biri olmasına ve ikinci bölgeye ağırlık vermesi gerektiği söyleniliyor.
 
ÇOBANLIKTAN TÜSİAD ÜYELİĞİNE…
Kulislerden aldığımız bilgilere göre ilçelerin ortak görüşü Mersin’in başarılı ve tanınan iş adamı Mustafa Baysan’ın 31 Mart seçimlerinde Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday olması durumumda MHP’nin Mersin Büyükşehir Adayı olan Hamit Tuna’nın karşısına ikinci bölge adayı ile iyi mücadele edileceği kulislerde konuşuluyor.
Bu ikinci bölge adayının da Gülnarlı iş adamı Mustafa Baysan olabileceği Baysan’ın 1995 seçimlerinde CHP Milletvekili adayı olan ve o seçimde CHP’nin ancak iki milletvekili çıkartmasından ötürü seçilememişti. Baysan, 2015 seçimlerinde 2. sıra kontenjan sözü verilerek 4. sıraya getirilmiş ikinci bölgede sevilen bir isim olduğu biliniyor.

Mersin’in dört bir yanında tanınan Baysan, şehre yaptığı hizmetlerle tanınıyor. Hem Yörük, hem sosyal demokrat, hem de iş adamı olan Baysan yerel seçimlerde CHP’nin Mersin merkez ve ilçelerde oy oranını arttıracak bir isim olduğu kulislerin ortak fikri. Çobanlıktan TÜSİAD üyeliğine uzanan yol haritasında sol davadan hiç vazgeçmeyen Baysan; sola, sosyal demokrasiye inanarak ve inanmaya devam ederek mutlu huzurlu bir Türkiye’nin sosyal demokrat iktidarlar döneminde olacağına inancını hiç kaybetmedi.


Baysan, Mersin’de bütün kesimlerden oy alabilecek, herkese hitap edebilecek bir kimlikte. Hayatıyla bir başarı örneği olan Baysan’ın Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkan Aday adaylığını açıklaması gerektiğini ve istediğini bildiren kulisler, Baysan ile CHP Mersin’de eski günlerine tekrar daha güçlü bir şekilde döneceğine inanan birçok ilçe başkanı da olduğu biliniyor.
Bekleyip göreceğiz Baysan sahalara dönecek mi yoksa bu dönem ikinci bölge yine mi sahipsiz kalacak?
 

0 Yorum

  Şu anda Hiç yorum bulunmamaktadır.

Yorum Yazın