Gazeteler

 • Yıl 4 - Sayı 195 - Sayfa 1

  Yıl 4 - Sayı 195 - Sayfa 1

 • Yıl 4 - Sayı 195 - Sayfa 2

  Yıl 4 - Sayı 195 - Sayfa 2

 • Yıl 4 - Sayı 195 - Sayfa 3

  Yıl 4 - Sayı 195 - Sayfa 3

 • Yıl 4 - Sayı 195 - Sayfa 4

  Yıl 4 - Sayı 195 - Sayfa 4

 • Yıl 4 - Sayı 195 - Sayfa 5

  Yıl 4 - Sayı 195 - Sayfa 5

 • Yıl 4 - Sayı 195 - Sayfa 6

  Yıl 4 - Sayı 195 - Sayfa 6

 • Yıl 4 - Sayı 195 - Sayfa 7

  Yıl 4 - Sayı 195 - Sayfa 7

 • Yıl 4 - Sayı 195 - Sayfa 8

  Yıl 4 - Sayı 195 - Sayfa 8

Başkan Ünüvar Mazbatasını Aldı

 • 0 Yorum
 • 09.04.2019
 • 938 Okunma
 • Yalçın TAŞLIALAN

Başkan Ünüvar Mazbatasını Aldı

Başkan Ünüvar Mazbatasını Aldı

31 Mart seçimlerinin galibi Cumhur İttifakı MHP Gülnar Belediye Başkan Adayı Alpaslan ÜNÜVAR mazbatasını aldı. 31 Mart yerel seçimlerinde Alpaslan ÜNÜVAR 8.760 oy olarak en yakın rakibine 920 fark atmıştı. Seçimde CHP adayı Mehmet KALE 7.840 oy, İYİ Parti adayı Ahmet Sarı 1.083 oy ve Saadet adayı Ercan ŞAHİN 67 oy almıştı. Herkes Alpaslan ÜNÜVAR’ın mazbata almasını beklerken CHP’nin seçimlerin iptali üzerine yaptığı itirazı değerlendiren İlçe seçim kurulu üyelerinden Seçim Hakimi, memur üye ve MHP Temsilcisi talebin reddi yönünde oy kullanırken diğer memur üye, CHP, İYİ Parti ve Saadet Partisi temsilcisi seçimin iptali yönünde oy kullandı. 4'e-3 iptal kararı çıkınca karar MHP tarafından İl seçim kuruluna itiraz yapıldı. İl seçim kurulu MHP’nin itirazını kabulüne, 31 mart 2019 tarihinde yapılan seçimin yenilenmesine gerek olmadığına karar verdi. Bunun üzerine CHP, Gülnar Belediye Başkanlığı seçimlerinin iptali için YSK’ya başvurdu. YSK’da CHP’nin itirazını reddederek Gülnar Belediye Başkanlığı seçimlerinin geçerli olduğuna karar verdi.
Konu hakkında açıklama yapan Gülnarda seçimin galibi Cumhur ittifakı MHP Gülnar Belediye Başkan Adayı Alpaslan ÜNÜVAR; “Gülnar'da yapılan, sizlerin oylarıyla kazandığımız yerel seçim sonrası CHP tarafından yapılan itirazın neticesinde 02.04.2019 Tarihli Gülnar İlçe Seçim Kurulu kararı ile seçimlerin iptali kararı sonrası, il seçim kuruluna yapılan itirazımızın, seçimle ilgili karar lehimize sonuçlanması sonucunda, YSK’ya yapılan itiraz da lehimize sonuçlanmış olup, Adalet tecelli etmiştir” dedi.

Ünüvar; Biz bu yaşanan hadiseden asla endişe duymadık. Aksine bu süreçte birlikteliğimizi ve bize duyulan güveni daha fazla hissettik. Sizlerden gelen destek mesajları, ilettiğiniz düşünceler aldığımız emanetin sorumluluğunu daha da arttırdı. Bu süreç güzel şeyleri de yanında getirdi. Seçim çalışmaları sırasında Gülnar'ımızın ülke çapında adının duyurulmasında büyük rol oynayacağımızı her mecrada söylemiştik ve 3-4 gündür ulusal basın, tv kanalları Gülnar’ımızı konuştu ve ciddi popülarite oluştu. Biz de bunu avantaja çevirmek istiyoruz. Gülnar isminin dijital ortamda, aramalarda ciddi rakamlara yükselmesinin ardından yapacağımız çalışmalarla gündemde kalmaya devam edeceğiz. Gülnar seçimiyle konuşuldu. Bundan sonra seçilen başkanı ve ekibini, belediye ailesinin yapacağı hizmetleri, Gülnar da yaşanan gelişmeleri, Gülnar’ın değerlerini, Gülnar’ın ürünlerini etkinliklerini konuşacaklar.

Mazbatamızı bizi seçen seçmeyen herkes için alacağız. Çünkü seçmenimizin değil, Gülnar’ımızın başkanıyız. Tüm halkımızdan ricamız bugün itibariyle artık yerel konularda partileri bir kenara bırakıp ilçemiz için ne yapabilir izi konuşmalıyız.

Seçimler tatlı heyecanlardır ama bazen istemeden kırgınlıklar da olabiliyor. En yakın dostunuzla, yolda selam verdiğiniz komşunuzla, iş yerinden arkadaşınızla aranız gerilebiliyor. Bugün yeniden kalpleri buluşturma zamanı. Bugün yeniden Gülnarlının Gülnarlıyla sarılma zamanı. Zaman Gülnar’ımızı el ele omuz omuza geleceğe taşıma zamanı.

Bugün Allah’ın izni ile Mazbatamızı ilçe seçim kurulundan alacağız. Gelin oy veren vermeyen değil hep birlikte el ele gönül gönüle mazbatamızı birlikte alalım dedi.

 

0 Yorum

  Şu anda Hiç yorum bulunmamaktadır.

Yorum Yazın